Tartan High School announces first quarter honor roll

A Honor Roll
Grade 9
Amanda Amey, Charles Atzmiller, Justin Bachmeier, Patrick Bagan, Cheyanne Baker, Travis Bartholomew, Lauren Berfeldt, Amanda Bernardin, Kelly Birkholm, Chad Blair, Stephanie Board, Amanda Borchers, Timothy Brown, Justin Bruce, Kyle Bugge, Kayli Bullard, Melissa Buse, Sarah Christopherson, Cassandra Chvala, Daniel Cockriel and Sarah Conover.
Also, William Daly, Stephanie Dintzner, Mara Dobervich, Janelle Docken, Kelly Doran, Rebecca Drobinski, Judd Dudgeon, Alexis Elvy, Erik Erlandson, Kelsey Espelien, Hannah Evans, Sam Falde, Nicole Farinella, Adetutu Fatukasi, Nathan Fierst, Autumn Folsom, Trevor Foster, Kirsten Gebauer, Felicia Geray, Eric Gerber and Kathryn Geskermann.
Also, Benjamin Gonsior, Colton Gore, Christina Grabowska, Jocelyn Grant, Shane Hamilton, Kathryn Haugen, Aimee Her, Kelly Hitzeman, Sarah Hunter, Elise Imbertson, Kelsey Jessen, Larissa Johnson, Rachel Johnson, Jumana Jubran, Carolyn Kapuska, Erin Kennedy, Joseph Kennedy, Hannah Koneczny, Terence Koren and Stephanie La Favor.
Also, Joshua Lamm, Jessica Lanning, Lillian Lee, Megan Leflay, Zachary Lingen, Chelsea Lopez, Elizabeth Marchetti, Cassandra Martin, Mattie McDonald, Rachel McNamara, Jodie Meath, Divya Mekala, Kelly Miller, Christopher Moua, Maureen Muthemba, Danielle Nelson, Timothy Nelson, Angela Newgren and Jessica Novak.
Also, Amanda Ollila, Abhishek Pandya, Benjamin Perkey, Hannah Peterson, Danielle Rasmussen, Kristin Reed, Matthew Reistad, Heather Remore, Natalie Robinson, Tia Robinson, Benjamin Roettger, Kayla Rogowski, Timothy Rothenberger, Stephanie Ruzich, Kathryn Ryan, Tara Schlomka, Brittney Schommer, James Schramel, Allison Schute and Emilee Schutta.
Also, Daniel Seidenkranz, Netsanet Semere, Sarah Shoff, James Shrake, Marc Sonnen, Samantha Soutor, Rebecca Spock, Martin Stecker, Amber Sumption, Susan Sutherland, Constance Sze, Sophors Tang, Nathan Tennant, Nicholas Tessman, Kathryn Thompson, Stephen Thorsell, Anthony Van, Ashley VanDerWerff and Michael Veit.
Also, Brittany Vogel, Elyce Voss, Kelsey Wandmacher, Cassie Weik, Alecia Werner, Mindy Wesley, Karin Westin, Patricia Whetstone, Ethan Wickerman, Matthew Wind, Maikang Xiong, Stacy Xiong, Fuabkuab Yang, Valentina Yapel and Samuel Zabel.

Grade 10
Kara Aliperto, Kristopher Andersen, John Anderson, Timothy Anderson, Jessica Azlin, Christopher Baden, Quintin Bauman, Matthew Bengston, Allyson Bestland, Emily Blankenship, Brooke Burgesen, Sarah Burns, Alyssa Chevalier, Casey Churchill, Justin Coons, Anna Cummings, Katie Denson, Allison Deutsch and Jessica Deutsch.
Also, Steven Dockendorf, Calvin Douglas, Sally Ea, Rebecca Elliott, Benjamin Enke, Laura Evans, Kayla Flannigan, Jenna Fleischhacker, Rachel Flynn, Robert Franzwa, Nicole Fraser, Laura Freiermuth, Tyler Furch, Laura Giese, Cassandra Glanz, Jacob Glass, Emily Halverson, Nina Hangge, Lauren Hanson and Christopher Harwood.
Also, Sydney Hase, Brittany Hemelgarn, Nicole Hitzeman, Erin Horwath, Aaron Hoverson, Brian Huang, Cole Hystead, Christina Igbavboa, Victoria Igbavboa, Rita Ikeri, Stephanie Jantz, Arianne Johnson, Lauren Johnson, Alexander Jovanovich, Lauren Junkans, Haley Kelliher, Sarah Khoury, Ashley Klingsporn and Jennifer Koch.
Also, Anna Kostohryz, Amy Leach, Elizabeth Lijewski, Brigham Lindbom, Matthew Luchsinger, Michael Lupelow, Amara Mackey, Cristina Marcino, Christopher Mariano, Erin Marrone, Sarah Martin, Aaron Martinenko, Joseph Martinez, Leah McComas, Natalie Mehlhorn, Rachel Meyer, Eva Moline, Matthew Monson, Alyson Moss and Buck Motzko.
Also, Timothy Murray, Hanna Nelson, Brandon Ng, Stacy Ngwesse, David Nichols, William Oelrich, Chelsea Palmateer, Albert Peterson, Tori Phillips, Chelsie Radziwill, Amanda Reader, Miles Robinson, Samuel Ryan, Abigale Sauerbrey, Matthew Sauka, Taylor Schaubschlager, Brianna Schrankler, Angela Schultz and Paige Skelton.
Also, Aaron Soaz, Matthew St. Martin, Derek Stecker, Courtney Stout, Rachel Summers, Nasra Thakur, Nkauj Nitsuab Thao, Susan Thao, Hayley Thomas, Whitley Tilmon, Ashley Triviski, Matthew Turcotte, Hannah Ventrelli, Elisabeth von Schmidt-Pauli, Claire Waggener, Stephanie Werner, Keith Wieken, Diane Williams, David Wolfgram, Kong Xiong, Yuping Xue, Phoua Yang and Jannelle Yin.

Grade 11
Leah Abrahamson, Brittany Baker, Uchenna Beavers, Brett Berfeldt, Amanda Blom, Mollie Boldt, Sean Breneman, Chantelle Brown, William Browne, Cristina Brusoe, Jesse Busta, Samantha Cahanes, Colin Canaday, Elizabeth Carlson, Jessica Christopherson, Natasha Cocchiarella, Nathan Danley, Mallory Darst and Addison Demer.
Also, Christopher Domeier, Emily Erlandson, Michael Fabio-Shanley, Justin Falzone, Christine Fischer, Alexander Follmer, Devin Geffre, Alex Geray, Kristin Glanz, Gina Goetzke, Kristina Gravem, Ross Gregerson, Katherine Haas, Paula Hagen, Micayla Haugen, Cathryn Heimerdinger, Kendra Hobbs, Lindsay Hoke and Joshua Holm.
Also, Andrea Jacobson, Benjamin Jagger, Matthew Jagger, Jennifer Johnson, Justin Jurek, Kelsey Kaszas, Emily Katzenmaier, Michael Kennedy, Mai Nou Khang, Nicole Kottke, Alexis Krier, Mariana LaFleur, Renee Laviolette, Fransoua Lee, Suzanna Lee, Christopher Mallet, Adam Mallory, Julianne McCarthy, Angela McGehee and Jennifer Meier.
Also, Bradley Meis, Alexander Meisner, Steven Moore, Arthur Mordaunt, Roger Morrison, Mary Nelson, Samantha Nelson, Timothy Nelson, Anne Nemo, Jill Newman, Diem Nguyen, Michael Nun, Carissa Olson, Colin Ornelas, Jennifer Penley, Katherine Perkey, Jeremy Phillippi, Abby Reeves, Andraya Reichel and Rebecca Resch.
Also, Steven Rohricht, Michael Schulte, Matthew Shoff, Anthony Sikorski, Tracy Sliter, Jessica Sr. George, Timothy Straka, Leonhard Sze, Syna Tep, Benjamin Thalhuber, James Toetschinger, Carolyn Urbanski, Sy Vang, Samantha Voss, Martin Wallgren, Aaron Ward, Robert Westcott, Cherish Westin, Brittany Westphall, Michael Weum, Laura White, Steven Wolff, Cary Wood, Lia Xiong and Brian Zou.

Grade 12
Steven Addington, Rebecca Amey, Anthony Amon, Kelly Anderson, Scott Anderson, Jeremy Babcock, Deanna Badman, Nadia Battah, Jeffrey Bauman, Beth Berget, Elizabeth Berrigan, Zachary Boumeester, Christopher Butler, Mai Choua Chang, Mary Cunningham, Kristen DeGonda, Eric DeVoe, Dylan Ea and Steven Eggert.
Also, Kristina Eisenmenger, Matthew Elliott, Leah Erickson, Jessica Esch, Jocelyn Fjellman, Amy Ford, Elizabeth Franzwa, Kathryn Fuller, Mark Geskermann, Matthew Gibbons, Stephanie Graziano, Rebecca Gumatz, Matthew Haas, Thomas Haroldson, Jenell Hayes, Kristine Heller, James Holm, Marissa Hovde, Kaitlyn Howie and Brent Hystead.
Also, Devyn Johnson, Grant Johnson, Rami Jubran, Kayla Kamrath, Nicole Klingsporn, Rachel Knowles, Michael Koons, Leah Korf, Kevin Koza, Katherine Kraft, Matthew Kurz, Sallie Kyle, Jared Lee, Ashley Londroche, Samantha Lucci, Cynthia Mapes, Ryan McCarthy, (Ohara) Kazuya Medovich, Megan Mehsikomer and Peter Meuwissen.
Also, Deanna Miller, Matthew Miller, Kaitlyn Moore, Kia Moua, Dennis Mua, Alex Nereson, Kenneth Nielsen, Jessica Olafson, Anna Peterson, Genna Reitberger, Michael Riggs, Karinda Rolando, Amber Schlomka, Katilyn Scott, Jacqueline Sikorski, Ashley Spychalla, Caitlin Stene, Kimberly Storhaug, Monica Sweeney and Katie Thomas.
Also, Nicholas Thorp, Bryan Thorsell, Rachael Turner, Peter Vitale, Cheston Voss, Erica Whalen, Ryan Wickard, Amanda Wilson, Bradley Wolfgram, Chelsey Woulfe, Mai Ge Xiong, Jessica Yin, Barrett Zabel and Nicholas Zwick.

B Honor Roll
Grade 9
Ryan Abrahamson, Chase Anderson, Kaitlin Andres, Brittany Bach, Paul Bade, Alexandra Bakewell, Ahna Bartlett, Lisa Berfeldt, Rebecca Bernardy, Samantha Berry, Chloe Brummund, Andrew Burkhart, Chanda Cheung, Mara Clark, Victory Cox, Denise DaBruzzi, Erin Danielson, Nolan Danley, Cassandra DeGraw and Stephannie Dockter.
Also, Joseph Dornan, Ashley Ebner, Ross Eilertson, Austin England, Ashley Fischer, Danielle Franklin, Shawndra Garagiola, Mitchell Gibbons, Zachary Glass, Nina Goldman, Brittany Good, Brenda Granados, Kevin Gray, Trey Grealish, Adam Halverson, Matthew Havican, Keith Heroff, Rachel Hoffman and Nicole Huset.
Also, Hogan Jackson, Jillian Jechorek, Cody Jerabek, Michael Johnson, Kolin Kamish, Anthony Kennedy, Michael Klecker, Eric Koch, Travis Kolander, Kayla LaBore, Gared Laue, Cynthia Lee, Keng Lee, Matthew Leedy, Lukas Lessard, Ryan Lewis, Chace Lo, Douglas Longfellow, Jessica Loomis and Ka Lor.
Also, Chase Madsen, Megan Mallory, Anthony Mancheski, Isaac Marin, Jeffrey Marmar, Niall McCormick, Maria McDonough, Kyle McGinn, Stevie Miller, Robert Mitchell, Chong Moua, Alex Nierenhausen, Alyssa Niven, Plamen Novakov, Miles O’Keefe, Jessie Oldenborg, Derek Peterson, Dylan Pierce, Adam Powers and Leo Pritschet.
Also, Alexander Proesch, Stephanie Rankin, Amanda Richardson, Tyler Rick, Nichole Robinette, Shannon Ryan, Kyle Schaffer, Frank Schulte, Jeffrey Schwartz, Adam Shearen, Sean Slawik, Brandon Sohn, Dana Southward, Heidi Sumption, Aaron Thelen, Rachel Thielman, Jacob Tilbury, Timothy Tran, Matthew Triemert and Joshua Tschida.
Also, Shannon Turner, Muzitt Tzegay, Muakong Vang, Newell Voss, Jonathen Vue, Kyle Wagner, Zachary Wagner, Melissa Wells, Kayla Wengronowitz, Peter Wensman, Caitlin Wilson, Claire Wimmer, Michael Wistl, Ka Zoua Xiong, Melanie Xiong, Shena Yang, Shoua Yang, Tou Tong Yang, Curtis Zimmerman and Andrew Zylla.

Grade 10
Deanna Almquist, Megan Apold, Alina Axelrod, Ashley Barrett, Kevin Berglund, Rachelle Beverly, Tessa Bitker, Ashley Burress, Andrew Buzay, John Chevrier, Danielle Conway, Stephanie Dettloff, Destiny Doppler, Jeremy Elliott, Breanna Erickson, Nicholas Estrem, Katherine Evans, Carolyn Flaherty, Katie Ford and Breanne Foster.
Also, Daniel Fuller, Ryan Furne, Stacie Garies, Amanda Gysbers, Katelyn Hartigan, Anthony Hayes, Kaitlyn Hennessey, Thomas Hjelmgren, Michelle Hopkins, Samantha Hult, Thomas Jefson, Taleasha Jerde, Christine Johnson, Kelsey Kennedy, Ashleiann Kimbro, Max Kinley, Margaret Klecker, Alexander Knapp and Aaron Krinke.
Also, Michael Kurz, Samantha Larson, Kelly LaValle, Khanh Le, Sheila Lee, Gregory Lehmicke, Cha’Rell Lindgren, Christopher Mack, Tricia Mandile, Naana Mensah, Kevin Mey, Ryan Mix, Gianna Montero, Nathan Morris, Joshua Moua, Wa Meag Moua, Pakou Mua, Chelsea Mule, Andrew Nelson, Allen-Tom Ngoboka and Michelle Nyberg.
Also, Megan O’Donovan, Danielle Orsello, Alisha Ostenson, Candace Pellowski, Valerie Penn, James Pritschet, Amanda Reynolds, McKenna Richards, Tanner Rieschl, Mitchell Roeser, Nicole Sabby, Benjamin Sandquist, Matthew Sass, Nicole Schaar, Tyler Schack, Amber Schneider, Katelyn Schwietz, Joshua Scott, Sydney Scribner and Laura Sherman.
Also, Tara Sierakowski, Benjamin Simonowicz, Ronald Smith, Amanda Sonnichsen, Kristin Spencer, Michael Suomie, Dana Swendiman, Courtney Tillges, Michael Tjosvold, Heather Towner, Goucheng Vang, Phong Vang, Robert Voss, Nickolas Wait, Chloe Weiss, Jonathan Williams, Taylor Wurl, Alexander Xiong, Doua Xiong, Tou Xiong, Xai Xiong and Heather Yang.

Grade 11
Jeffrey Aaron, Siobhan Aliperto, Gifty Amarteifio, Spenser Arneson, Richard Benson, Emily Bitker, Travis Bjostad, Lynn Bogle-Knaeble, Jeremy Brickles, Nicollet Buchmayer, Nicholas Burrows, Krystel Calubayan, Hope Chang, Jakob Charles, Randalee Clower, Anna Colosimo, Crystal Cordie, Michael Cullen-Benson and Kyle Cummings.
Also, Bryan Dettloff, Clinton Dietz, Cassandra Dirks, Thomas Doran, Kaitlin Dornan, Robyn Duke, Jacqueline Edman, John Engfer, Adam Ferrario-Tweeten, Thomas Fitzgerald, Krista Friberg, Stephanie Gamache, Gina Ganzer, Brittany Gierke, Nicholas Goffard, Grace Gustafson, Rachel Heroff, Nicholas Higgins and Lauren Hofland.
Also, Jennifer Hooper, Bradley Huberty, Charles Hunter, Meghan Huso, Jessica Imholte, Katie Jacobsen, Jonell Jechorek, Andrew Jones, Shakira Jones, Khalid Khoury, Marissa Kinmounth, Brett Kirchoff, Shannon Knack, Cassondra Koran, Ryan Kramlich, Karl Kroening, Corey Kronus, Danielle Lanning and Garret Larson.
Also, Rosanna Lee, Marc Linaman, Clash Lo, Bryan Long, Colin Madson, Justin Madson, Tiffany McKay, Kyle Merth, Stephanie Mitchell, Ryan Morisette, Kaitlin Morrison, Kham Moua, Erin Murphy, James Murray, Kathleen Nelson, Hedca Neufville, Matthew Neurer, Maria Nguyen, Breanna Olson and Benjamin Paparella.
Also, Julie Patton, Nathan Peters, Cassandra Petersen, Katie Peterson, Jennifer Polos, Sara Prell, Marni Privratsky, Dustin Propp, Jonathan Propst, Nathan Randall, Rachel Renn, Melissa Rothenberger, Marlaina Rumpza, Laura Sandell, Jeremy Schintz, Christopher Schlomka, Joseph Schmokel, Marc Scott, Kayla Smith and Hanna Solum.
Also, Jennifer St. George, Shaina Stevenson, Kyle Tengvall, Shannon Thompson, Christopher Vang, Napoleon Vang, Hannah Voss, Alison Waldbillig, Nicholas Wales, Laura Weldy, Bronson Wethern, Gregory White, Angela Yang, Alyssa Yeager and Molly Zarins.

Grade 12
Kwadzo Ahelegbe, Steven Aker, Nicole Anderson, Michael Anzaldi, David Bade, Mark Bakewell, Jacob Behling, Nicole Berg, William Berg, Amanda Board, Ryan Boyer, Kathryn Brahy, Anna Bullard, Laura Bushnell, Matthew Carlson, Kelsey Carver, Matthew Charpentier, Michael Christensen, Sean Claugherty and Timothy Coen.
Also, Ashley Cooper, Matthew Duffy, Ashley Eager, Andrew Ehrlich, Michael Ellis, Alejandro Escobedo, Kevin Espelien, Elizabeth Evans, Kaitlyn Fashingbauer, Karyn Feucht, Mark Flicker, Shanea Ford, Rebekah Gaiovnik, Alicia Galdick, Jaclyn Goetzke, Rocky Gonzalez, Elizabeth Gray, Nathaniel Gregg, Michael Hanson and Joshua Heller.
Also, Ryan Henderscheid, Megan Henderson, Brittany Hendrickson, Jessica Heutmaker, Joseph Hoffman, Rachael Hollanitsch, Eva Huntington, Adam Johnson, Jared Johnson, Erica Jost, Kaitlyn Karwoski, Jenna Kelley, Matthew Kisch, Catherine Kleckner, Jeremy Klein, Justin Kluxdal, April Knight, Peter Kopp, Brian Krook and Steven Kruger.
Also, Stephanie Kunz, Jonathan Lam, Sean Lewis, John Lyons, Andrew Martinson, Jessalynn McDonald, Marco McDonough, Anna McGarthwaite, Kathleen McGrade, Hans Metz, Brett Michelson, Kyle Mlynarczyk, Jennifer Moszer, Ray Neloms, Krissa Nelson, Andrea Newgren, Jackie Nierenhausen, Leah Niva and Steven Nystrom.
Also, Ashley Orr, Katie Petschen, Briana Pierce, Alex Pierson, Yelizaveta Plashchynskaya, Thomas Platzer, Timothy Poferl, Mary Prawer, Jenifer Rauen, Matthew Reed, Devon Richardson, Rae Rodriguez, Jonathan Sanz, Jennifer Schiltz, Kailey Schmidt, Janea Shavers, Michael Shoff, James Stoffel and Jamie Sueker.
Also, Christopher Sundberg, Nee Tep, Tee Thao, Vanessa Theissen, Marqus Thomas, David Timm, Brooke Townsend, Scott Vandenberg, Alexandra Vang, Paul Veit, Bryan Villar, Jesse Villarreal, Linda Vue, John Watkins, Justin Weis, Erika Wendt, Toni Wengronowitz, Matthew Wesley, Travis Winczewski and Elizabeth Yeck.


Comment Here